Reklama


Audi atnaujino hečbekų A3 šeimyną

Hečbekų Audi A3 šeima pagaliau atnaujinta ir oficialiai pristatyta. Naujovių čia rasime daug, nors iš pradžių į akį krenta tik nauji priekiniai žibintai su šviesos diodų „antakiais“ – lygiai tokius pačius matėme ir atnaujintame A3 kabriolete. Iš karto nepasakysi, bet atsirado ir nauji bamperiai, kiek kitokios radiatoriaus grotelės, šoniniai veidrodėliai su dubliuojančiu posūkio signalu ir galiniai žibintai su šviesos diodų sekcijomis.

Interjerą Audi dizaineriai saikingai papildė aliuminio elementais ir kažkiek pataisė įvairių perjungėjų ir mygtukų formą. Ypač pagausėjo apipavidalinimo medžiagų sąrašas ir atsirado naujį kombinavimo variantai. Taip pat pirkėjai galės rinktis įprastas arba sportiškas sedynės, o vairas gali būti apvalus arba „nupjautas“ apačioje. Iš mažiausiai poros lapų papildomos įrangos sąrašo verta paminėti pusiau automatinę parkavimo sistemą (Volkswagen ją vadina Park Assist) ir biksenoninius žibintus, galinčius „pažvelgti į posūkį“. Priklausomai nuo modifikacijos, galima užsisakyti ir standesnę pakabą, kuri bus pažeminta 15 mm arba iš karto aktyvią – Audi magnetic ride. Jos amortizatorių viduje yra specialus magnetinis skystis, leidžiantis akimirksniu keisti dempfiruojančias charakteristikas.

Tęsiant apie techninę pusę, tarp atsiradusių naujovių norisi išskirti robotizuotą septynių pavarų transmisiją su dviem sankabos diskais S tronic (DSG analogas). Priminsime, kad tokios pavarų dėžės sankabos dirba sausame karteryje ir nereikalauja nei tepalo, nei jo siurbliuko, todėl beveik nenaudoja variklio resursų. Tačiau ši transmisija bus komplektuojama tik su silpnesniais varikliais, o galingesniems (įskaitant dyzelius), galima bus rinktis jau pažįstamą šešių pavarų S tronic arba „mechaniką“. Taip pat inžinieriai modernizavo ir visų varomų ratų sistemą quattro – dabar ji greičiau prijungia galą, jei praslysta priekiniai ratai.

Iš viso bus siūlomi aštuoni varikliai. Bazinis – benzininis 1,6 litro (105 AG), kuris dabar gali naudoti ir bioetanolį E85, ir tokio pat galingumo 1,9 litro dyzelis. Kiti agregatai linksmesni, nes visi su turbinomis. Tai benzininiai 1,4 litro (125 AG), 1,8 litro (160 AG) ir 2,0 litrų (200 AG). Gamos viršūnėje – 3,2 litro V6, išvystantis 250 AG. Norintys kompromiso tarp neblogos dinamikos ir ekonomiškumo, galės rinktis 2,0 litrų turbodyzelį, turintį du galios variantus – 140 arba 170 AG. Šis variklis gavo naują kuro įpurškimo sistemą, kas leido sumažinti kuro sąnaudas ir pagerinti kai kurias veikimo charakteristikas. Kaip teigiama Audi pranešime spaudai, visi kiti varikliai taip pat sumažino savo apetitą apie 15 %.

Nemažai ką nudžiugins, kad „karščiausia“ Audi A3 modifikacija, kuri kaip ir anksčiau vadinasi S3, nuo šiol bus prieinama tiek su trijų, tiek su penkių durų kėbulu (Sportback). Taip pat S3 gavo modifikuotą dvilitrinį TFSI variklį, išvystantį 265 AG ir 350 Nm. Trijų durų variantas iki „šimtuko“ galės įsibėgėti per 5,7 sekundės, o Sportback – per 5,8 sekundės. Kaip visada, maksimalus greitis „smaugiamas“ elektronikos ties 250 km/h. Taip pat Audi inžinieriai giriasi, kad net S3 sunaudoja labai nedaug degalų – vidutiniškai 8,5 litro šimtui kilometrų, jeigu važiuosime ramiai. Eilinis humoras – leiskite pažvelgtį į tą žmogų, kuris važiuos su S3 ramiai.

Be viso to, lyginant su įprasta versija, S3 pakaba yra 25 mm žemesnė, o jau standartinėje komplektacijoje automobilis turi 18 colių ratlankius. Mažesnių nei 17 colių net neuždėsi – tiesiog neužlys ant didelių stabdžių diskų.

Europoje naujienos pardavimai turėtų startuoti šią vasarą. Tikslesnės informacijos sulauksime jau greitai.

Pranešimas spaudai (papildyta gegužės 6 d.)

Audi A3: Vairavimo malonumui gaivus dinamiškumas

Premium kompaktinei klasei priklausantys Audi A3 ir A3 Sportback atrodo dar sportiškiau dėl daugybės patobulinimų ir išraiškingo dizaino. Atsirado ir tokių naujausių technologijų, kaip septynių pavarų greičių dėžė su dviguba sankaba S tronic ir Audi magnetic ride funkcija bei pakabos valdymo sistema. Aštresnis ir įspūdingesnis dizainas A3 šeimai suteikia dar raiškesnį įvaizdį. Papildoma įranga, pavyzdžiui, Audi parkavimo sistema automobilio priekyje ir gale, parkavimo asistavimo funkcija ir daugiafunkcinės dėtuvės suteikia šiems modeliams dar daugiau patrauklumo. Audi S3, išvystantis 195 kw (265 AG) galią, dabar turi ir Sportback versiją – naujas aukščiausios klasės modelis, kuris vainikuoja visą gamą.

Audi A3 sukūrė visiškai naują premium kompaktinės klasės automobilių rinkos segmentą, kai pirmosios kartos modelis debiutavo 1996 m. Keturių žiedų prekinis ženklas šioje rinkoje buvo labai sėkmingas ir nuo tada pagaminta 1,9 milijono Audi A3 vienetų. Po keturių sėkmingų ir net rekordinių metų, milijoninis antrosios kartos A3, pradėtų gaminti 2003 m., vienetas buvo surinktas vos prieš kelias dienas. Dabar Audi sustiprina lyderio pozicijas.

Išorė – dar atletiškesni bruožai

Naujos išorės detalės išryškina aptakią ir sportišką trijų durų A3 ir A3 Sportback išvaizdą. Priekinis dangtis bei grotelės tapo dar stilingesnės, o bamperis ir didelės vienarėmės radiatoriaus grotelės buvo pakeistos. Lenkta apdailos juosta ant priekinių žibintų, dar vadinama „sparnu”, išryškina techninį tobulumą. Dieninės lempos yra standartinių savybių, o dviejų ksenonų priekinėse lempose yra sumontuoti šviesos diodai LED. Šonuose labiausiai išsiskiria veidrodėliai su integruotais posūkio žibintais, naujos durų rankenėlės ir patrauklūs ratlankiai.

Galinėje dalyje modifikuotas bamperis, o galiniai žibintai suteikia automobiliui didingumo; A3 Sportback automobilyje dabar įtaisytos inovacinės šviesolaidinės grandinės, išdėliotos plokščioje išilginėje juostoje, kuri suteikia įspūdingą optinį efektą tamsoje. Trijų durų A3 modelyje yra pakeista galinė dalis su naujais žibintų kontūrais. Dėl šių dizaino pakeitimų A3 pailgėjo 2,5 centimetro (iki 4,24 metro), o sportiškos Sportback proporcijos lieka nepakitusios – 4,29 metro.

Vidus – sportiška elegancija

Taip pat ir automobilio viduje dizaineriai puikiai išlaikė sportinės elegancijos įvaizdį. Aliuminio elementai ant ventiliacinių angų, jungiklių apšvietimas ir centrinė panelė atitinka aukščiausios klasės Audi A3 ir A3 Sportback savybes. Jungikliams ir valdymo mygtukams, išdėstytiems po garso sistema, suteikta šiuolaikiškumo ir modernumo. Prietaisų skyde įtaisyti juodi ciferblatai su raudonomis rodyklėmis; pavarų indikatorius vairuotojo informacinėje sistemoje bet kokiomis aplinkybėmis nurodo rekomenduojamą įjungti pavarą. Vairuotojo informacinės sistemos ekrane laiko, datos ir atstumo rodmenys pateikiami aukštos rezoliucijos baltu užrašu.

A3 bagažinė yra pati erdviausia iš visų šios klasės automobilių – nuo 350 iki 1080 litrų, o A3 Sportback bagažinė net dar didesnės talpos – nuo 370 iki 1100 litrų. Visais ratais varomos quattro versijos bagažinės dugnas yra keliais centimetrais aukštesnis, kad tilptų galinė ašis. Ypač išradingai įrengta priekiniais ratais varomų automobilių bagažinė: tvirtas atlenkiamas daiktų laikiklis, praktiškas ir lengvai valomas padėklas gali būti naudojamas drėgniems daiktams laikyti ir gali būti išimtas iš automobilio kaip nešiojamas padėklas. Audi taip pat siūlo stogo skersinių bei panoraminio atidengiamo stogo pasirinkimą universalesniam A3 Sportback automobiliui.

Galinga varomoji jėga – varikliai

Kaip ir anksčiau, Audi rinkai A3 ir A3 Sportback pateikia su aštuoniais skirtingais varikliais – penkios benzino ir trys dyzelinio kuro versijos. Šeši iš jų yra novatoriški keturių cilindrų tiesioginio įpurškimo varikliai su turbokompresoriumi. Santrumpomis TFSI ir TDI išreiškiamos Audi variklių technologijos stiprybės – nepriekaištinga eiga, didelės apsukos, dinamiškumas, rafinuotumas ir efektyvumas.

1.6 variklis išvysto 75 kw (102 AG), 1.4 TFSI 92 kw (125 AG), 1.8 TFSI 118 kw (160 AG), o 2.0 TFSI 147 kw (200 AG) galią, kai tuo tarpu 3.2 quattro su savo šešiais cilindrais išvysto 184 kw (250 AG). 1.9 TDI pasiekia 77 kw (105 AG), o 2.0 TDI 103 kw (140 AG) arba 125 kw (170 AG) galią, priklausomai nuo pasirenkamų savybių. Abu dviejų litrų dyzeliniai varikliai buvo naujai suprojektuoti – nauja tiesioginio įpurškimo sistema dabar užtikrina aukščiausio lygio eigą.

1.6 litrų benzino variklis kartu su mechanine pavarų dėže taip pat gali būti pritaikytas mažesnio etanolio kiekio E85 degalams. Dyzelinis variklis, kurio galia 77 kw (105 AG), yra galingas ir tuo pat itin efektyvios 1.9 TDI e versijos, kuris, dėl savo tiksliai nustatytų matmenų, nuvažiuoja iki 100 kilometrų sunaudodamas tik 4,5 litro dyzelinio kuro. Daugelyje kitų variklių taip pat sumažintas degalų suvartojimas net 15 procentų. 1.8 TFSI ir techniškai labai panašus 2.0 TFSI buvo patobulinti trinties atžvilgiu: juose yra naujo skersmens cilindrai, nauji stūmokliai ir tepalų siurbliai.

Audi pažangios technologijos – naujos pavarų dėžės

Pavarų dėžių įvairovė buvo praplėsta ir tapo dar patrauklesnė. Automobiliuose su beveik visomis variklio versijomis yra įrengtos standartinės šešių pakopų mechaninės pavarų dėžės. 1.6 ir 1.9 TDI automobiliuose yra penkių pakopų mechaninės pavarų dėžės, o 3.2 versijoje yra išskirtinė dvigubos sankabos S tronic pavarų dėžė, kurią pagal pageidavimą galima įrengti visų variklių automobiliuose. Modernios technologijos S tronic sistema keičia pavaras itin greitai ir sklandžiai. Vairuotojas gali nustatyti ją veikti visiškai automatiškai arba keisti pavaras rankiniu būdu – tiek naudojant pavarų svirtį, tiek standartines pavarų menteles ant odinio sportinio vairo (nuo 103 kw/140 AG).

Automobiliuose su S tronic ir šešių cilindrų varikliu, 2.0 TFSI bei dyzeliniu varikliu yra šešios pavaros, kai tuo tarpu automobiliuose su 1.6, 1.4 TFSI 1.8 TFSI varikliais yra įtaisyta naujai sukurta septynių pavarų S tronic sistema. Abiejose sankabos veikia novatorišku būdu – „sausai“ (angl. dry running). Tai reiškia, kad joms nereikia atskiro tepalų tiekimo, tad jos tampa dar efektyvesnės. Septynios pavarų pakopos išdėstytos viena arti kitos, kad užtikrintų sportišką reakciją, nors aukščiausioji pavara yra pakankamai „aukštai“, kad sumažintų variklio apsukas ir taip sumažintų degalų sąnaudas.

„Quattro” versijos automobiliai, kurie perkelia A3 į kitą premium kompaktinės klasės lygą, turi dar daugiau privalumų. Nuolatinės keturių ratų pavaros sistema gali būti įrengiama automobiliuose su penkiomis variklių versijomis - 1.8 TFSI, 2.0 TFSI, 3.2 (standartinė) ir dviem 2.0 TDI versijomis. Naujausių technologijų centrinė hidraulinė daugiaplokštė sankaba reaguoja dar greičiau, kai variklio galią reikia paskirstyti tarp priekinių ir galinių ratų. Tai padidina stabilumą, sukibimo jėgą ir vairuotojo vairavimo malonumą.

Standartinėje sąrangoje dinamiška pakaba suteikia saugumo, dinamiškumo valdymo ir komforto vienu metu. Preciziškas tikslumas, kuriuo Audi A3 ir A3 Sportback valdo savo gerai subalansuotas savybes, labai priklauso nuo smulkių elementų, pavyzdžiui, keturių šarnyrų galinės pakabos bei efektyvaus elektromechaninio vairo stiprintuvo. Taip pat galima pasirinkti sportinę pakabą, kuri laiko kėbulą 15 milimetrų žemiau. Papildomai pasirenkamas priekinis akustinis stiklas padidina komfortą ir pagerina garso izoliaciją salone.

Pranokstantis konkurentus Audi magnetic ride

Yra dar viena savybė, kurios dėka A3 and A3 Sportback akivaizdžiai pranoksta savo konkurentus – tai adaptyvaus veikimo amortizatorių valdymo sistema, vadinama „Audi magnetic ride“. Ši sistema išsprendžia jau seniai iškilusią problemą tarp dinamiškos eigos ir važiavimo komforto. Spragtelėdamas jungiklį, vairuotojas gali pasirinkti vieną iš dviejų programų: „normalią“ ar „sportinę“. Magnetoreologinis skystis, cirkuliuojantis amortizatoriuose, kai įjungiama įtampa, per kelias milisekundes pakeičia savo tėkmės savybės. Tai pakeičia amortizavimo charakteristikas, kurios gali būti nustatomos nuo patogiai elastingų iki visiškai kietų. Audi gali būti įtaisyta elektroninė slopimo valdymo sistema, kaip papildomas pasirinkimas gali būti benzino variklių nuo 118 kw (160 AG) ir didesnėse versijose, o taip pat abiejose TDI versijose.

Įrangos įvairovė Audi A3 and A3 Sportback automobiliuose taip pat buvo praplėsta. Kaip ir anksčiau, galima pasirinkti iš trijų skirtingų versijų: išraiškingos „Attraction“, dinamiškos išvaizdos „Ambition“ bei prabangios „Ambiente“ versijos.

Dar labiau pritaikomą individualiems poreikiams „S line” versiją sudaro išorinės apdailos ir „sport“ paketai, prabangioji „Audi exclusive“ versija, bei papildomi elementai, kuriuos galima išsirinkti iš „Audi exclusive“ gamos. Visose įrangos ir variklių versijose, pritaikytose Vokietijos rinkai yra standartiškai naudojama „chorus radio“ sistema su keturiais garsiakalbiais. Taip pat yra ir moderniosios informacinės sistemos, įskaitant „Bose Sound“ sistemą; „Audi exclusive” serijoje yra iPod jungtis.

Daugybė kitų naujų pasirinkimo galimybių pabrėžia A3 linijos kaip pažangių technologijų automobilių standartą. Tai sudaro ir prabangus automatinis oro kondicionierius, adaptyvinė posūkiuose žibintų sistema bei Audi parkavimo sistema priekinėje ir galinėje automobilio dalyje, nurodanti atstumą nuo kliūties, skleisdama atitinkamo dažnumo signalą. Yra ir nauja automobilio parkavimo asistavimo sistema. Jos novatoriški ultragarso davikliai nuskaito automobilių stovėjimui skirtas laisvas vietas prie kelio, kai pro jas automobilis juda lėtai. Prietaisų skyde vairuotojui pranešama, kai viena iš vietų yra pakankamai didelė, jog į ją būtų galima tilpti važiuojant atbulomis. Jei įjungiama atbulinė pavara ir paspaudžiamas akceleratorius, sistema koreguoja elektromechaninį vairą ir automatiškai nuveda automobilį į vietą. Vairuotojui tik tereikia rūpintis akceleratoriumi, sankaba ir stabdžiais.

Nepriekaištingas veržlumas – naujasis S3 Sportback

A3 automobilių šeimą vainikuojantis dinamiškas automobilis taip pat turi naujų bruožų. Dabar rinkoje jau parduodamas antras sėkmingiausias modelis – S3 Sportback, papildęs trijų durų Audi S3. Abi versijos turi tokį patį variklį, naujai suprojektuotą 2.0 TFSI, kurio galingumas 195 kw (265 AG). 350 Nm sukimo momentas užtikrinamas nuo 2500 to 5000 sūkių per minutę diapazone, dviejų litrų tiesioginio įpurškimo variklis su turbokompresoriumi švysteli trijų durų modelį nuo 0 iki 100 km/h per 5,7 sekundės; didžiausias greitis yra ribojamas elektronikos ties 250 km/h. Tačiau S3 degalų suvartoja stebinančiai nedaug – vidutiniškai 8,5 litrų 100 km.

Šešių pavarų mechaninė pavarų dėžė sėkmingai variklio galią perduoda standartiniai quattro pavarai; 18 colių ratai garantuoja tvirtą sukibimą su keliu. Sportinė pakaba su integruotais lengvo aliuminio lydinio komponentais yra 25 milimetrais žemesnė. Juodos stabdžių kaladėles sumontuotos ant 17 colių stabdžių diskų – Audi kompaktinės klasės sportinio modelio automobilio refleksai prilygsta geriausio atleto reakcijai. Automobilis spontaniškai reaguoja į vairo pasukimus, išlieka stabilus ir tikslus, netgi ties valdymo ribomis. Išvažiuojant iš posūkio, jis tarsi įsikimba ratų „nagais“ į grindinį ir dėl to vairuotojas gali vėl spausti akceleratorių kiek įmanoma anksčiau.

Šios naujausių sprendimų Audi A3, A3 Sportback bei dvi S3 automobilių versijos turėtų pasirodyti rinkoje visai netrukus; šių automobilių pristatymas prasidės vasarą. Pradinė kaina Vokietijoje yra 20 350 €.
tarakashkinas 2008-05-16 20:24 · 6 Komentarai · 4159 Skaityta · Spausdinti
Komentarai
staska 2008-05-17 14:23
faros grazios
tarakashkinas 2008-05-17 15:50
tai kad ji visa afigiena.
Permanganatas 2009-11-28 19:24
nu neprastai atrodo.
suomenfi 2015-06-24 21:24
nettikasino pelaamalla.net/
suomenfi 2015-08-27 19:32
pierścionki dla dziewczynek pierścionki z cytrynem jubiler złotów
suomenfi 2015-10-15 15:28
skipsgulv laminat penferieleilighet valnøtt laminat
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
PaieškaGimtadieniai
Šiandien gimtadienius švenčia: ERNIUZZ, nusidejelis, fox68, zykus147, AudineC4, marQs, Dainiusluk, Antony

Sveikiname!

Apklausa
Kaip dažnai plaunate savo Audi?

Kasdien

2-3 kartus per savaitę

Kartą per savaitę

2-3 kartus per mėnesį

Kartą per mėnesį

2-3 kartus per metus

Kartą per metus

Neplaunu išviso

Laukiu kol lietus nuplaus

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.

Rezultatai
Komentarai: 0 
Archyvas